Jedno staré perské přísloví praví, že beztrestně mohou diamanty nosit pouze bohové a ženy. Zato muže, který by se snad touto krystalickou formou uhlíku chtěl zdobit, prý potká velké neštěstí. I proto jsme během focení říjnové fashion story zvolili raději modelku.

A to navzdory tomu, že aktuální kolekce britské návrhářky Vivienne Westwood, kterou Aneta Chalupová oblékla, byla původně stvořena pro pány. Ti si ji mohou koupit v pražském butiku The Brands. My jsme se oproti tomu rozhodli kolekci zkombinovat se šperky legendární francouzské značky Boucheron, kterou si zamilovala například i královna Alžběta II.

Ani o lokaci jsme dlouho nemuseli přemýšlet. Stejně jedinečné jako diamanty, s nimiž klenotníci domu Boucheron pracují, je i budova V Tower na Pankráci. Alespoň v našem měřítku. Budoucí dominanta Prahy se s bezmála 105 metry po svém dokončení na podzim roku 2017 stane nejvyšším bytovým domem v Česku. Tak dlouho se nám ovšem čekat nechtělo. Proto jsme si dovolili zařídit si tam byt už dnes. V těch nejvyšších patrech, samozřejmě.