Praha bude třetím místem na světě, kde se modely bot, skici, fotografie a další objekty od Blahnika za jeho přítomnosti objeví. Svou premiéru mělo The Art of Shoes v Miláně, pak se přesunulo do petrohradské Ermitáže a nyní už jej netrpělivě čeká Praha. 

Na výstavě Blahnik spolupracoval s kurátorkou Cristinou Carillo de Albornoz. Společně dali expozici řád podle největších designérových inspirací. Je tu sekce bot ovlivněná architekturou, uměním, přírodou, ale i historií Ruska, Japonska či Španělska. Nechybí ani boty, jejichž múzou byli Alexandr Veliký, Marie Antoinetta, Brigitte Bardot nebo šéfredaktorka italského Vogue Anna Piaggi.2001 02 CADIZ

Podle Blahnikových slov je pro něj výstava v Praze velmi důležitá. Jeho otec-lékárník totiž uprchl z nacistického Československa. Matka, jejíž rodina vlastnila banánové plantáže, pocházela z Kanárských ostrovů. Zde se také 27. listopadu 1942 Manolo narodil. Rozdílnost kultur obou rodičů, velká imaginace a záliba v historických kostýmech měla výrazný podíl na způsobu, jak k navrhování bot přistupoval.

Jsou objektem touhy nejen pro fanynky seriálu Sex ve městě, kde hrají podstatnou roli, ale také nechybí v botníku snad žádné světové celebritě.

Výstavu The Art of Shoes můžete vidět do 12. listopadu, její součástí je i monografie, která se už stihla stát světovým bestsellerem. 

8