Už od roku 1643 vyrábí francouzská rodinná značka Cire Trudon vonné svíčky, které pravidelně zútulňují každou stylovou domácnost. V roce 2017 se rozhodla vzít své téměř čtyřsetleté know how ve světě vůní, proniknout do světa haute parfumerie a vytvořit svoji první kolekci parfémů.

Stojí za ní tři světově uznávaní parfuméři Yann Vasnier, Antoine Lie a Lyn Harris, kteří namíchali z těch nejkvalitnějších přírodních surovin pět komplexních vůní, které si svého nositele nevybírají podle pohlaví, ale podle charakteru. Jednoduchý transparentní flakon se zeleným uzávěrem odkazuje na design tradičních svíček. Navrhla jej Pauline Deltour, která je také autorkou elegantního difuzéru Cire Trudon.

První z pětice je vůně s názvem Bruma, v níž hlavní roli hraje pudrový kosatec s podtóny kůže. Olim je dřevitě kořeněný, obsahuje pudrové nóty i vzácné pryskyřice. Naopak svěžejší je parfém II, kde se mísí zelený pepř s brazilským pomerančem, ale nechybí ani akcenty dřeva a ambry. Ve vůni Révolution dominuje kouř, dřevo, kůže a kadidlo. Poslední Mortel je založený na vůni kadidla, myrhy a cistu.

Parfémy Cire Trudon (EdP 100 ml) seženete za 4850 Kč už teď v Ingredients, Jáchymova 2.TRVDONa ELLEa Flacon HD