O konci amerického snu se toho v posledních letech ve světových médiích napsalo možná ještě víc než o americkém snu samotném. Přitom ve Spojených státech stále ještě žijí lidé jako Dale Klapmeier. Muž, který tak dlouho snil o létání, až jednoho dne ze stodoly svých rodičů vyhnal krávy a založil v ní se svým bratrem Alanem společnost Cirrus Aircraft. Ta je dnes největším výrobcem pístových letadel na světě a Dale svými čtyřmístnými letouny řad SR20 a SR22 navždy změnil svět privátního letectví. "Naši klienti svá letadla zpravidla používají jako automobily. Létají v nich na schůzky, výlety i dovolené," říká Dale. A dodává: "Ve finále je ale úplně jedno, jaké představy a potřeby vás ke koupi letadla vedly. Jakmile ho jednou vlastníte, budete si s ním chtít ráno zaletět i pro čerstvé mléko do kávy."

Da Vinci kdysi řekl, že když jednou ochutnáte létání, už se nikdy nebudete dívat jinam než do oblak. Co znamená létání pro vás?

V letadle jsem v podstatě vyrůstal. Rodiče si udělali pilotní průkaz, když mi bylo deset let. A létání je dnes obrovská součást toho, kým jsem. Od dětství jsem snil o létání a stavění letadel. Teď je to pro mě především relaxace. A pokaždé, když někam letím a podívám se na přeplněné dálnice pod sebou a všechny ty přebookované aerolinie nad sebou, ptám se sám sebe, proč, sakra, nelétá lidí mnohem víc?