Fotka, na které má v Praze žijící slovenská influencerka Silvia Haupt Kozoňová černý batoh se svými iniciály, obletěla planetu. Pořídil ji totiž známý lovec stylu Adam Katz Sinding s popiskem, o koho se jedná a co má na sobě. Záhy se začaly mladé designérce Alexandře Monhartové ozývat zájemci z celého světa. Chtěli si objednat minimalistický doplněk, který sluší ženám i mužům.

Původně vystudovala filmovou vědu, věnovala se ale i navrhování kostýmů a nápad vytvořit batoh údajně vznikl na kurzech designu Scholastika. Od té doby ušla návrhářka velkou cestu a po jejím batohu je taková poptávka, že si může dovolit nabízet třeba nejoblíbenější model Prius za 7550 Kč.

Alex Monhart ale neusíná na vavřínech, nejen že se rozhodla uvést stylovou cestovní krosu, nebo chcete-li jen větší batoh, ale také otevřít svůj vlastní obchod. Kde jinde, než v srdci hipster Prahy - na Letné, v ulici Jana Zajíce 24. Interiér je stejně minimalistický jako produkty. Interiér navrhla Monika Fišerová.

Nejdůležitějším prvkem je bezpochyby prezentační stěna, která představuje všechny batohy z kolekce. "Pro jejich umístění jsem zvolila kovové perforované desky, které jim dají krásně vyniknout. Přestože působí zdánlivě nahodile, jsou pečlivě zavěšeny ve dvou úrovních a různých výškách," doplňuje designérka.

Otevřeno je každý všední den od 11 do 19 hodin.