Jeff Ellis je šedesátiletý pán z Oak Harboru ze západního pobřeží USA. Je stejný nadšenec do golfu jako statisíce jiných Američanů. V pracovně má dokonce vystaveno několik trofejí z regionálních juniorských turnajů. Jeho pravé trofeje ale nevypadají jako stříbrné poháry. Jsou jimi starožitné golfové hole.

Říká, že jako teenager sbíral mince a baseballové karty, ale pak se zamiloval do golfu. První hole se sběratelskou hodnotou si koupil v roce 1974. V Milwaukee ve Wisconsinu zašel do obchodu s použitým zbožím a našel tam sud plný takzvaných pětasedmdesátek s dřevěnými násadami. Za všechny zaplatil celkem 30 dolarů! Brzy svoje dvě záliby proměnil v profesi. "Začínal jsem v roce 1979, kdy jsem si otevřel obchod 'Jeff Ellis Golf Classics and Collectibles' s golfovými sběratelskými unikáty," říká Jeff Ellis po telefonu, když společně probíráme, co bylo na začátku jeho světoznámé sbírky holí. Kupoval a znovu prodával mnoho věcí s golfovými motivy. "Jenže ani obrazy, ani porcelán mě jako golfistu tolik nezaujaly tolik jako hole."

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.