Štíhlými prsty listuje obrazovkou tabletu a na ní se střídají skvostně nasvícené tuny a tuny skla na stropech nejluxusnějších hotelů světa. "Abú Dhabi, Dillí, Šanghaj, Macao, zase Abú Dhabi..." Obrovské skleněné instalace jako by odporovaly fyzikálním zákonům. "Tohle vypadá jako spermie ve vzduchu. Krása. A všechno je to české sklo."

Sedí přede mnou v kalhotách od Vivienne Westwood, v ruce iPad. Kreativní ředitel firmy Lasvit. Tento designér, jehož vtipné a přesto hlubokým významem doplněné věci sbírají muzea po celém světě, pracoval většinu svého uměleckého života na volné noze. A teď nastoupil do podniku, který je známý striktní štábní kulturou. Z pozitivního naladění Maxima Velčovského je jasné, že výzvu nešlo odmítnout.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.