Ricardo Bofill je umělec. A génius. A workoholik. O tom nemůže být po prvních deseti vteřinách pochyb. Umělec doživotně načichlý cigaretovým dýmem, pořád napůl zasněný ve svých vizích a zároveň věčně vibrující těkavou, nedočkavou energií. Se zvláštní chůzí, která působí, jako by se nad podlahou vznášel nebo se chtěl dát každou chvíli do tance. Žije z hektolitrů kávy, dýmu cigaret a téměř beze spánku.

Jeho angličtina je buď zcela plynulá (to když před klientem potřebuje prosadit svou představu) nebo neexistuje - to když klient chce něco, s čím Bofill absolutně nesouhlasí. Pak přechází do dramatické katalánštiny, rozhazuje rukama, chytá se za srdce, chvílemi působí až smrtelně zraněně. Vedle něj sedí jeho pravá ruka, mladší syn Pablo, a klidným hlasem shrnuje otcovu dramatickou řeč do angličtiny.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.