Čím jsou herci slavnější, tím je s nimi focení snazší. Vědí, co po nich chcete, zapózují vám nebo vám zahrají malou scénku," pochvaluje si slovenská fotografka, která před dvěma lety oslavila 80. narozeniny. Z papírových obálek pak na stůl vykládá desítky a desítky fotografií, které na největší tuzemské filmové akci pořídila. Je to jedna legenda stříbrného plátna vedle druhé - Tony Curtis, Miloš Forman, Ben Kingsley, Antonio Banderas, Eli Walach, Robert Redford a zástupy dalších. "Kdo přijel, toho jsem vyfotila," usmívá se žena, která se na studium fotografie vrhla hned po válce, kterou částečně strávila v Osvětimi. Přežila a svůj nový život posléze zasvětila fotografii a Slovenskému filmu, pro který fotila a díky němuž také cestovala po filmových festivalech. Jejím snímkům věnoval hotel Thermal stálou fotogalerii připomínající slavné hosty mezinárodní přehlídky. Teď výběr z jejích fotografií vychází i knižně. Autobiografická kniha Život fotografky se bude slavnostně křtít právě během letošního karlovarského festivalu.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.