Jejich díla najdete v nejlepších sbírkách současného umění, od Charlese Saatchiho přes Tate Modern po kolekci Thomase Olbrichta. Od října můžete vidět jejich díla v pražské Galerii Rudolfinum. Hrůzné výjevy s nacistickými vojáky, šamanské plastiky s ďábelskými hamburgerovými symboly, dětské postavy a obličeje s falickými symboly a zvířecími tlamami. S Chapmanovými je umění hrou.

Je to skutečně unikátní moment být přímo v jejich ateliéru. Přezdívka "zlí hoši" britského umění není daleko od pravdy a oni si k sobě nikoho příliš blízko nepouštějí. Nás ano. Ale zatímco Dinos je kdesi v zahraničí na dovolené, ani setkání s jeho bratrem není jen tak.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.