Jako dítě jsem četl příběh z Francie ve 100+1. Je to vcelku známé, kdosi zdědil statek, a když otevřel jeho vrata, našel za nimi krásné a vzácné vozy Bugatti pod vrstvami prachu. Ten úžas mi ulpěl v paměti. Dlouho jsem čelil automobilismu a neměl ani řidičák. Vyženil jsem však krásnou Škodu 110 R alias ,erko' z roku 1977." Vladimíru Cettlovi z Ústí nad Labem je čtyřicet a umí kdeco. Vyučil se krejčovině. V severočeských divadlech a později ve filmových studiích AB Barrandov působil jako krejčí scénických kostýmů. Roku 2004 ale od kostýmů odešel ke své nové, silnější vášni. Zrenovoval si vyženěnou Škodovku 110 R Coupé, vytunil si ji a začal fotografovat veterány. Rozpadající se, rezivějící, mizející vzácné kusy vyhledává na vesnických dvorcích, za vesnicemi v kopřivách i v lese. Pracuje jako programový manažer a grafik ústeckého muzea, ale jak to vypadá, jsou to jen mimikry profesionálního lovce vraků. "Dnes mi lidé posílají e-maily. Už se rozkřiklo, že fotím rozpadající se vraky, takže jak někdo někde nějaký spatří, dá mi vědět." V souvislosti s tím mluví o záhadě. Informace dokáže spoustu let spát. Ale jak se jednou probudí, začne žít vlastním životem a vše se najednou dává do pohybu. "Takže auto, které objevím ukryté desítky let v kopřivách, tam při mých opakovaných návratech už najednou být nemusí."

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.