Seděl na terase jednoho z nejdražších hotelů na riviéře a křečovitě svíral područky křesla. Když se pustil, jeho ruce se začaly nezvladatelně třást. Třes se postupně zmocňoval celého těla. Raději se tedy pevně vmáčkl do sedadla a polohlasem řekl: "Ptejte se mě, na co chcete, ale nevím, jestli zvládnu odpovídat." To bylo v květnu 2009, den po premiéře filmu Antikrist. Novináři právě dopsali první recenze, v nichž se snažili vypořádat s ustřiženým klitorisem hlavní hrdinky. "Proč tak nesnášíte ženy?" Tahle otázka se nabízela. "Nesnáším lidi," odvětil režisér. A v úsečných a obtížně artikulovaných větách se velmi otevřeně rozpovídal o svých depresích.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.