Jmenují se Gucci, Vuitton a Gabbana a nic jim neudělá větší radost než podrbání za ušima, miska piškotů a stíhání čehokoli, co se hýbe. Takovou lásku k běhání, jakou v sobě má trojice dostihových chrtů z pražského Motola, nezná ani Haruki Murakami. Když před nimi začne pádit návnada na tažném laně, z nuly na pětašedesát zrychlí dřív, než kdokoli na tribuně stačí zamrkat. "Běhání zbožňují, jsou to psi, kteří byli zrození k rychlosti. Mají stejný drive jako závodní auta, všimněte si, že křivka jejich těla se podobá tvarům ferrari," upozorňuje Ladislava Jurková z České greyhound dostihové federace, do jejíž stáje trio chrtích sourozenců patří. O své vášni pro sportovní vozy mě nemusí dvakrát přesvědčovat - oblečení se znakem vzpínajícího se hřebce ji šatí téměř od hlavy k patě.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.