S Janou Zielinski se znám šestnáct let. Společně jsme vymýšleli Designblok i ceny Czech Grand Design, založili galerii a značku Křehký. Pracujeme spolu, jsme přátelé.

Když jsme byli osloveni, abychom spolu udělali rozhovor, přišlo mi to jako skvělý nápad. Pak mi došlo, že ptát se někoho, s kým jezdíte šestnáct let na prvomájové dostihy do Lysé nad Labem a o kom všechno víte, je snad nemožné. Anebo ne. Možná právě proto, že jste spolu každý den, se na některé věci už neptáte.

Možná je čas se zeptat.

Jiří Macek: Jaké jsi měla léto?

Jana Zielinski: Léto bylo krásné. Byli jsme hodně na výletech v Česku, miluju Máchovo jezero, vyrostla jsem tam, a tak jezdíme každý rok na pár dní k jezeru, moje babička s dědou tam měli úžasný dům ve stylu kanadské chaty obložený břidlicí, prosklené stěny, velká stylovka.

Bohužel dům už nemáme, ale na Máchovo jezero jezdíme stále. A pak jsme byli na Šumavě, toulali se po lesích, jedli borůvky a maliny a navštěvovali hrady a zámky, což je teď velká vášeň mého osmiletého syna.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.