JAQUET DROZ

Dvě pohyblivé sýkorky krmící své mládě skrývají tyto 4,7 centimetru velké hodinky s ozdobnými rytinami. Jak už jste si mohli přečíst v článku na straně 34, rodina hodináře Jaqueta Droze byla již v 18. století vizionářskou dílnou, v níž vznikaly úžasné mechanické hračky. Podívejte se, jak funguje tato:

PATEK PHILIPPE

Sedm nových patentů a celkem 20 složitých funkcí (takzvaných komplikací) mají tyto nejsložitěší náramkové hodinky Grandmaster Chime od Patek Philippe. Zdobí je otočný ciferník, skládají se z 1580 součástek, jejich vývoj trval neuvěřitelných sedm let a zákazník si na ně bude muset počkat dva roky. Pusťte si video o jejich vzniku zde:

BREGUET

Úžasný otevřený (skeletonový) strojek mají hodinky s tourbillonem a věčným kalendářem, které patří k finalistům letošní ankety o nejkrásnější švýcarské hodinky Zlatá ručka. Breguet 3795 Tourbillon & Perpetual Calendar jsou z řady Classique Grandes Complications a jejich krásu v pohybu si můžete prohlédnout v tomto videu:

VACHERON CONSTANTIN

Platinové pouzdro v typickém tvaru pro Vacheron Constantin dává vyniknout skeletonovému strojku s tourbillonem a především krásnými, ručně vyvedenými rytinami. Prohlédněte si nejkrásnější kousky z letošní kolekce představené na Salonu vysokého hodinářství v Ženevě zde: