Koňské žíně, masivní dřevo, vlna a precizní ruční práce řemeslníka. Je zřejmé, že když se mistr věnuje výrobě luxusní postele, nemá daleko k profesi jiných umělců. Pečlivě do sebe zasazuje dřevěné části rámu, upíná na něj vrstvy vlněné výplně, speciálním kladívkem zatlouká nýty. Pak precizně umísťuje kovové pružiny jednu vedle druhé. Vezme do ruky nádhernou velkou jehlu a pevným motouzem mezi pružinami vyšívá labyrint pohodlí, který má člověku ve výsledku zajistit, že se každé ráno probudí odpočatý a krásně vyspaný.
Pečlivá, pomalá ruční práce má ale kromě své kvality i svou cenu. Za zcela ručně vyráběnou postel můžete v obchodě dát částky, které se rovnají ceně automobilu střední třídy. Před pár lety jsme se o hodnotě takové investice bavili společně s Janem Rydem, majitelem švédské firmy Hästens, jejíž nejlepší, na zakázku a kompletně ručně vyráběná postel Vividus vyjde zhruba na šest set tisíc korun. "Bohatý člověk si obvykle koupí kvalitní auto za několik milionů, ale aby investoval desetinu té částky do postele, to už není tak běžné. Přitom v posteli, jak známo, prožijeme třetinu svého života, kdežto v autě strávíme asi jen čtyři procenta času," říká majitel značky, která postele vyrábí už od roku 1852.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.