Jak náročný je závod 24 hodin Le Mans, můžete zjistit mnoha způsoby. Jedním z nich může být třeba pohled na Marka Webbera, jezdce továrního týmu Porsche. Potkávám ho v deset ráno v karavanu týmu. Za sebou má devatenáct hodin závodu, tři střídání za volantem svého Porsche 919 Hybrid. A je hodně bledý. Jeho únava by se dala prodávat ve velkoobchodu. V tu chvíli je jeho vůz v první trojce. Ale za nějaké dvě hodiny pro něj skvěle rozjetý závod skončí. Stejně jako pro druhý vůz Porsche, pilotovaný Neelem Janim. Ambiciózní projekt Porsche 919 Hybrid, se kterým se automobilka plánovala vrátit do nejslavnějšího závodu, skončí neúspěchem.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.