Projít dveřmi bytu Oldřicha Uttendorfského znamená ocitnout se v jiném, lepším světě. Otevřít přijde džentlmen v pumpkách. Kolem krku má uvázaného hedvábného motýlka a z vesty mu vykukuje řetízek kapesních hodinek.

Z reproduktorů hraje houslová symfonie a pan doktor pobíhá z jedné místnosti do druhé. Tu ukazuje na vycpanou šelmičku ve skleněné vitrínce, které z legrace přidělal motorovou vrtulku. Tady vytáhne knihu o renesančních kabinetech kuriozit. A támhle upozorňuje na půlmetrové vejce vyhynulého pštrosa nebo starožitnou vycházkovou hůl s vyřezávanou opičkou, která umí vyplazovat jazyk. Pak se usadí do oblíbeného křesla, vedle něhož poslušně sedí vycpaný gepard s červenou stuhou místo obojku. Stůl v obývacím pokoji je plně obložený uměleckými plastikami a sběratelskými kuriozitami: jsou na něm svícny, které mají místo stojanu rohy antilopy, několik zvířecích lebek, domorodé masky i bronzový buddha. U okna stojí preparát želvího krunýře a staroegyptská hliněná tabulka a jako podstavce lamp tu slouží řecké amfory.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.