Ani se jí nemusím na nic ptát, začíná mluvit sama. A je k nezastavení. Srší nakažlivou energií. Běžný člověk by v jejím věku přemýšlel o tom, kam se uchýlí na penzi. Liběna Rochová je ale z jiného těsta a čím je starší, tím více má aktivit. Patří k nejvýraznějším českým designérům a její modely se často pohybují na pomezí mezi oděvem a nositelným uměním. Kromě toho se intenzivně věnuje své druhé práci - již několik let vychovává novou generaci českých návrhářů na nejprestižnější české umělecké škole UMPRUM, kde vede Ateliér designu oděvu a obuvi. Právě její studenti jsou téma, o kterém dokáže hovořit dlouho a zaníceně. Divoce gestikuluje, upřímně se rozčiluje i láskyplně rozplývá. "Snažím se z nich vychovat špičkové designéry a výrazné osobnosti, říká o svých svěřencích, kteří také díky ní cestují po světě a nacházejí místa v zahraničních firmách. Svým studentům se snaží vštípit, že móda není jen tvorba, ale především byznys. A to pořádně tvrdý, ve kterém se žádná chyba neodpouští.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.