Přes den pracuje jako příručí v obchodě. Prosím, paní, tady máte, pane, přijďte zas. Jakmile úderem páté obchod zamkne a odejde domů, je to rázem on, kdo je pán. Shodí tričko a tenisky, od hlavy k patě se vydrhne, oblékne skvěle střižené sako, zašněruje boty a v kapse upraví pečlivě složený kapesníček. Nakonec si kartáčem opráší ramena, upraví krempu buřinky a vyjde do omračujícího horka, které v konžském Bakongu vládne dvanáct měsíců v roce.

Mezi odpadky poházenými kolem cesty a chatrčemi ze zrezivělého plechu září jako perla spadlá do prachu. Houpe deštníkem do kroku a zdraví se s kolemjdoucími, kteří mu hlasitě tleskají, jásají a povzbuzují ho. Když si ulicí vykračuje le sapeur, člen Společnosti elegantních mužů Konga, zpestří to den každému.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.