Tady na pražském letišti v Točné to před necelými třiceti lety všechno začalo. Byla mlha a maminka dvou náctiletých kluků pomalu zabrzdila před závorou svazarmovského letiště, když je poprvé vezla na aviatický kroužek.

"Ujali se nás armádní borci a hned na začátku dali všem najevo, jak to bude probíhat," vzpomíná dnes v Točné Nikola Lukačovič. "Vysvětlili nám, kolik budeme muset odpracovat brigádnických hodin, že si do opravdového letadla pěkně dlouho nesedneme a že jen ti nejlepší si na něj budou moct vůbec sáhnout. Do té doby jsme s bráchou všechno dělali dohromady: stavěli lítací modely, zajímali se o počítače, zkoumali programovací jazyk Karel. Jenže brácha má svoji hlavu a po první schůzce aviatického kroužku prohlásil: Víš co, brácho, ty budeš dělat jenom lítání a letadla a já počítače."

A tak bylo. Nikola Lukačovič se časem stal pilotem a jeho bratr Ivo založil Seznam.cz.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.