Blueberries: Markéta Richterová

Když na vás promluví tichým hlasem a otevře svoje velké laní oči lemované závojem hedvábných řas, zatajíte dech před její nadpozemskou krásou. Podobně vypadají i její šperkařské kreace - jako enigmatické objekty, které si tu v polích odložila civilizace z jiné planety. Tvoří pod svým jménem a spolu se svým partnerem, designérem Zbyňkem Krulichem, založili ještě značku Blueberries. Na ten nápad přišli v době zrání borůvek, proto ten název. Z přírody si nevzali jen jméno, odkoukávají v ní geometrickou kresbu na listech, stavbu molekul, konstrukční principy stonků nebo úhlednost kokonů, z nichž se líhnou motýli. Jejich prsteny a náramky připomínají rozvětvené koruny stromů nebo nomádské stavby z klestí, jsou ale vyrobené z karbonových vláken, akrylátového skla, tvrzeného nylonu a jiných hi-tech materiálů, k nimž jako fanoušci sci-fi filmů tíhnou. Náhrdelníky z kolekce Frost zase vypadají jako antické listové ornamenty z renesančních domů, na nichž zamrzla jinovatka. Merkétiny šperky dovedou překvapit kombinací nálad. Střetává se v nich příroda s laboratoří, 3D tisk s piplavou ruční prací, houslová symfonie s Kubrickovou Vesmírnou odyseou.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.