Očima těká po té pestrobarevné změti motivů, poškrábe se na bradě a chvíli rozpaky neví co říct. "Tak to je divočina," prolomí ticho a propukne v smích. Libuše Strachotová už za 30 let vyšila stovky praporů, malovat jehlou stejně zručně jako ona dovede v Česku jen hrstka řemeslnic. Na tenhle úkol se ale musí nejdřív posadit. Je u sebe v dílničce, kterou má v přízemí rodinného domku v Postřelmově u Šumperka. Stěny jsou kolem dokola vytapetované obrázky svatých Floriánů, Barbor a Kryštofů - postav, jež na vlajky všelijakých spolků a dobrovolných sborů vyšila už tolikrát, že jim říká zdrobnělinami, jako by to byli její dávní kamarádi.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.