Ze zadního sedadla gigantického Rolls-Royce pozoruji fascinující okolí dálnice. Jsem poprvé v Jihoafrické republice, v Kapském Městě. Cesta z letiště je lemovaná plechovými chatkami, které připomínají neudržované zahradní kůlny na nářadí. "Je to jeden z největších townships (slumů) v Jižní Africe, na délku měří asi deset kilometrů. Žijí tu snad miliony lidí, ale nikdo přesně neví kolik," vysvětluje mi můj řidič, když se už po několik minut obrázek stále stejných chatek obsypaných odpadky a osázených satelitními anténami nechce změnit. Pak přichází odbočka směrem do kopců a jedné z nejvyhlášenějších vinařských oblastí v okolí univerzitního městečka Stellenbosch. Je to, jako bych během okamžiku vjel do úplně jiného světa. Taková je Jižní Afrika, nádherná země drsných kontrastů.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.