Skoro nic to neváží, je to černé, hranaté a tak chytré, že by to za vás pravděpodobně zvládlo i spočítat daně. Co je to? Osmadvacetiletý designér Petr Hák navrhl inteligentní krychli, díky níž může člověk ovládat počítač fyzickými gesty. Představte si takovou počítačovou myš na steroidech − trojrozměrný nástroj, s nímž se dá intuitivně kouzlit ve virtuálním prostoru. "Zatím vyvíjíme prototyp, nic podobného dosud na světě neexistuje. Kostička by měla zjednodušit práci nejen vývojářům softwaru nebo architektům, ale taky třeba babičkám a dědům, kterým teď přijde složité si na počítači přečíst e-mail od vnuka," říká tvůrce, který před třemi lety absolvoval na pražské UMPRUM v ateliéru designu interiérů a nábytku.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.