Jen stěží byste ve Švýcarsku hledali místo, které je ověnčené tolika legendami jako městečko Arosa. V nadmořské výšce téměř dva tisíce metrů tam − obklíčen horskými útesy Rothorn, Weisshorn a Plattenhorn − první týdny svého exilu trávil například držitel Nobelovy ceny za literaturu Thomas Mann. Z Německa utekl krátce poté, co v Berlíně v říjnu roku 1930 pronesl svůj legendární Apel na rozum. Velkou část svého života v Arose přebýval také skladatel Hans Roelli, který na tamních kopcích prý naučil lyžovat německého prozaika Hermanna Hesseho. Lavička, na níž společně rádi vysedávali, stojí nedaleko centra města dodnes.

Ale Arosa není útočištěm jen spisovatelů či skladatelů. Podle některých pověstí tam kdysi údajně měla ve zvyku odpočívat také ďáblova matka. A vysoko v horách je prý ukryta jeskyně, která každému, kdo ji najde, splní jeho nejtajnější přání.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.