Malá rakouská obec Spielberg v srdci Štýrska už má za sebou ledacos. Šest set let před Kristem se musela vypořádat s nájezdy Keltů. Ve středověku zase se šlechtickými rody, které mezi sebou válčily o stejnojmenný zámek a přilehlou půdu. A teprve nedávno se společností ATB, která se tam rozhodla vyrábět elektromotory. Dopravní stupeň číslo pět je však i zde novinkou.

Člověk nemusí mít titul z Harvardu, aby to vyčetl z obličeje kníratého zemědělce, který se se svým dvojspřežím chladnokrevných ryzáků snaží protáhnout úzkým koridorem mezi téměř nehybnou kolonou vozů a hostincem Einzinger. Rozmrzelý výraz v jeho tváři lze nepochybně přičíst skutečnosti, že se z ulice, kterou od dětství bez problémů projížděl, když se ještě jmenovala Korutanská, Vídeňská anebo Štýrská, před časem stala Red Bull Ring Straße a on si teď o terasu sousedova penzionu pravděpodobně odřel povoz.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.