Ve škole snil o budování mostů, po studiu stavěl Jadernou elektrárnu Dukovany. Nyní se spoluzakladatel developerské firmy PSJ Invest Martin Jaroš chystá navždy změnit panorama Prahy. V Tower, Prague, budoucí výšková dominanta města, se po dokončení na podzim roku 2017 stane se svými bezmála 105 metry nejvyšším bytovým domem v Česku. A pravděpodobně i tím nejluxusnějším. Vedle výhledu na Pražský hrad budou mít obyvatelé jednoho z mála pražských mrakodrapů možnost využít například concierge služby nebo wellness patro s bazénem, posilovnou a saunami. "Hodně se mluví o tom, že V Tower bude pro Prahu jakousi symbolickou stavbou. Jak bude ale nakonec opravdu vnímána, ukáže až čas," míní Jaroš o projektu, jenž opět rozpoutal diskusi o tom, zda se v naší stověžaté metropoli najde místo i pro katedrály 21. století.

Byl jste už jako student brněnské stavební fakulty fanouškem mrakodrapů?

Studoval jsem za hlubokého socialismu a v jednom jsem měl jasno − že nechci stavět paneláky. Mým snem tehdy bylo postavit nějaký velký most, k čemuž už se teď jako developer zřejmě nedostanu. Po škole jsem pak pracoval na výstavbě třetího a čtvrtého reaktoru Jaderné elektrárny Dukovany. To pro mě byla strašně důležitá zkušenost. Byla to technicky a organizačně nesmírně složitá stavba, v té době navíc opravdu velmi dobře provedená. Na druhou stranu jsem tam také viděl, že není úplně zdravé stavět věci bez ohledu na peníze. No a v roce 1995 jsem založil developerskou společnost PSJ Invest.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.