Jsem golfový pacient, přiznal se nám před třemi lety Vratislav Randa. Když jsme ho tehdy poprvé navštívili, brousil právě formu na Augusta National, dějiště legendárního turnaje Masters a místo natolik posvátné, že se nad ním prý ostýchají prolétávat i ptáci. Dnes má Randa sice o něco lepší handicap (5,2 oproti tehdejším 6,7), jinak se toho však mnoho nezměnilo. Golfíček, jak podnikatel zelený sport láskyplně nazývá, hraje v Randově životě stále velmi významnou roli. "Už se tolik nehoním za výsledky jako dřív. Spíš teď s golfem objevuji svět," usmívá se v klubovně svého domácího hřiště Beroun Golf Resort. Lze ale muže, který si jako jediný Čech odehrál v Augustě celou osmnáctku − a k tomu ještě se šampionem Masters z roku 1988 Sandym Lylem −, vůbec ještě něčím překvapit? Lze! Ale nesmíte se bát výšek.

I golfisté občas zatouží po extrémním zážitku. A protože bungee jumping ani rafting s bagem na zádech nepřipadají v úvahu, vydávají se v posledních letech pro svou dávku adrenalinu na jih Afriky. V srdci rezervace Entabeni přibližně tři sta kilometrů severně od největšího města Jihoafrické republiky Johannesburgu leží Legend Golf & Safari Resort. Areál, který se ani zcestovalý golfista jako Randa neobává označit za "velkou golfovou výzvu", skýtá lákadla hned dvě: hřiště, na němž každou z osmnácti jamek navrhla jiná legenda světa golfu, a hlavní atrakci nazvanou Extreme 19th. Nejdelší tříparovou jamku světa s odpalištěm vznášejícím se 430 metrů nad greenem ve tvaru afrického kontinentu.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.