Víte, kde je Šamorín? Ne? Nevadí, my jsme to zprvu také nevěděli. Teď už ale víme, že stojí za to se tam zajet podívat. Šamorín leží na Slovensku, na břehu Dunaje, přibližně tři sta padesát kilometrů jihovýchodně od Prahy. Mají tam tři kostely, jednu synagogu, renesanční radnici a bohaté dějiny čarodějnických procesů. To není nic výjimečného, tím vším se může pyšnit i řada dalších míst v Evropě. Co ale dělá Šamorín unikátním, je resort x-bionic sphere. Jde o sportovně-oddychový areál, jehož součástí je nejmodernější olympijské jezdecké centrum ve střední Evropě.

Za projektem stojí bývalý spolumajitel bankovní části skupiny J&T a jeden z nejbohatších mužů Slovenska, miliardář Mario Hoffman. Samotný příběh kolem vzniku areálu připomíná moderní pohádku. Hoffman prý ke čtyřicátým narozeninám dostal koně. Protože ho neměl kam dát, nechal mu postavit stáj. Když byla stáj hotová, zjistil, že s koněm nemá kde závodit. Vzniklo závodiště. A jelikož se diváci na koňských závodech chtěli také najíst a pobavit, nechal Hoffman kolem vybudovat několik restaurací, wellness areál a fitness studio. A protože… Zkraťme to: na jednom čtverečním kilometru a se sportovišti pro 27 olympijských disciplín je dnes šamorínský x-bionic jedním z největších komplexů svého druhu v Evropě.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.