Z ponurého letiště Charlese de Gaulla míříme 150 kilometrů na severovýchod. Obloha nevěstí nic dobrého, nicméně v autě panuje bujará nálada. Když sedíte v malém prostoru s předními českými sommeliéry a experty na víno, téma konverzace je vcelku jasné. Vedle sebe debatují zástupci hotelů Mandarin Oriental, Aria i Alcron, ve svých restauracích Krug servírují, znají velmi dobře každou lahev, a přesto neskrývají zvědavost. Na tuto cestu se vydali s jediným cílem − zažít si Krug na vlastní kůži, objevit jeho tajemství. Jak se blížíme k cíli, ráz krajiny se výrazně mění. Moderní architekturu a nákupní zóny na pařížském předměstí necháváme daleko za sebou.

Řeka Marna utváří pomyslnou hranici, na jejím druhém břehu se rozprostírají široká pole, osamělé usedlosti se objevují a mizí stejně rychle jako nesmělé paprsky slunce mezi bouřkovými mraky. Po necelých dvou hodinách jsme v hlavním městě šampaňského a bouřlivých okamžiků evropských dějin, v Remeši. Všichni králové Francie až na šest výjimek byli korunováni právě zde. Ani slavná gotická katedrála Notre Dame přes svou honosnou majestátnost však není důvodem, proč jsme tu. Míříme k nepříliš výrazné budově s rozlehlým dvorem v ulici Coquebert nesoucí jméno rodiny, jež se výrazným způsobem zapsala do dějin vinařství. Bienvenue à la Maison Krug!

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.