Má rád stromy, rybaření, kola a věci, které dlouho vydrží. Proto si založil vlastní značku Promise Clothing, která navzdory názvu zatím nenabízí oblečení, ale pánské kožené doplňky či plátěné batohy. Ty Lukáš vyrábí sám ve svém bytě na Vinohradech.

"My chlapi máme rádi věci, které s vámi nějaký čas zůstanou. Možná i proto, že je rychleji ničíme. Baví mě přírodní materiály, které hodně dlouho vydrží, jako je právě kůže a plátno. Všechno jsem se musel učit postupně metodou pokus−omyl." Učení mu nedělalo žádný problém možná i proto, že původně studoval strojařinu. Vše nejprve vyráběl jen pro svoji potřebu, jenže se to líbilo i jeho kamarádům, a tak před třemi lety začal své produkty nabízet na internetu.

Jeho snem je otevřít si malou dílnu spojenou s krámkem. Jeho výrobky vznikají v malých číslovaných sériích a odráží Lukášovu lásku k přírodě nejen svým designem. Z každého prodaného výrobku Lukáš odevzdává malou částku Nadaci Partnerství, jež vysazuje nové stromy.

Doplňky odrážejí jeho životní styl, a tak mezi nimi nechybí ani smaltované hrníčky s motivy muškařských prutů od tradičního českého výrobce Belis nebo vlněná deka podle jeho návrhu z Tkalcovny Strmilov. Ocení rybáři, zálesáci i hipsteři ve Stromovce.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.