Na amerického autora bestsellerů Dana Browna má každý svůj názor. Jedni jeho knihy hltají na jeden zátah, druzí se nad nimi opovržlivě ošklíbají a konečně třetí skupina jeho romány čte, ale svým přátelům z řad intelektuálů by to nikdy nepřiznala.

O kvalitě se můžete dohadovat, ale Brownův komerční úspěch mluví za vše, přestože si na něj počkal téměř do čtyřiceti. Šifra mistra Leonarda z roku 2003, kterou se proslavil, figuruje na žebříčcích nejprodávanějších knih všech dob. Dohromady se čtyř jeho románů série s hlavním hrdinou profesorem Robertem Langdonem prodalo po celém světě přes 200 milionů kusů.

Když se setkáváme, je dvaapadesátiletý spisovatel navzdory svému kolosálnímu úspěchu příjemně neformální. Jeho lehce pomačkaný blejzr a béžové chinos nejsou zrovna klasickou milionářskou uniformou. Brown v sobě stále nezapře učitele angličtiny.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.