Mária Gálová je renesanční žena. Vystudovala organickou chemii, hrála téměř deset let v košickém divadle, za Václava Havla pracovala na Pražském hradě. Dnes v Česku šéfuje aukčnímu domu Dorotheum. A má novou vášeň: sklo.

"Přestože v zahraničí jsou čeští skláři velmi žádaní a jejich díla zdobí mnohé prestižní galerie i soukromé sbírky, doma se autorskému sklu mezi sběrateli zatím nedostává pozornosti, kterou by si zasloužilo," říká Gálová. Právě to se minulý rok rozhodla změnit projektem nazvaným Křehká síla skla. Druhý ročník výstavy, který bude zakončen velkou aukcí, se letos od 8. října v prostorách pražského Karolina pokusí zmapovat příběh české ateliérové tvorby od 40. let 20. století až po současnost.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.