Patří k nejváženějším hercům současnosti. Jeho talent jsme si zvykli vychutnávat především na velkých plátnech − viděli jsme ho jako majordoma v Soumraku dne, spisovatele C. S. Lewise v Krajině stínů, exprezidenta Johna Quincyho Adamse ve Spielbergově dramatu Amistad a prezidenta Nixona ve stejnojmenném filmu Olivera Stonea. V poslední době neodmítá ani role v populárních komiksových trhácích typu Thora nebo nově i Transformers.

Nezapomenutelný však Anthony Hopkins navždy zůstane jako vraždící psychopat Hannibal Lecter v Mlčení jehňátek, který mu vynesl sošku Oscara, třebaže se na plátně objevil jen na necelou půlhodinku.

Teď má ale osmasedmdesátiletý herec před sebou další výzvu − futuristický seriál Westworld z produkce HBO. Hopkins se tak vrací na televizní obrazovky, na nichž v mládí začínal. Televizní prostředí se ovšem za tu dobu změnilo k nepoznání. Díky specializovaným kanálům, jako je HBO, nebo poskytovateli streamovacích služeb Netflix si diváci po celém světě zvykli hltat nákladné a výpravné podívané na pokračování typu Hry o trůny nebo Vikingů.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.