Pohlédněte na svou ruku. Máte-li na ní prsten od Tiffanyho, na němž září krásný diamant, pak vězte, že za něj vděčíte dvěma mužům − Melvynovi a Charlesovi. Letos uplynulo 130 let od doby, kdy Charles Lewis Tiffany způsobil revoluci. Byl to právě on, kdo přišel s nejdokonalejším zasazením diamantu do prstenu tak, že po něm toužíme do dnešních dnů. "Tiffany Setting" se stalo snem všech zamilovaných. Od prvního zásnubního prstenu s převratným designem, který pozvedl diamant nad samotný kroužek, se stal nejvyhledávanějším stylem.

O kopie se pokoušely tisíce klenotníků, ale originál je prostě jen jeden. Jakou roli v tom hraje Melvyn? Tento šarmantní pán toho o diamantech ví tolik, že by to vydalo na celé oddělení Národní knihovny. I když celý svět blázní po nejžhavějších trendech a módní svět zažívá revoluci, u zásnubních prstenů se zdá být naprostý klid. "Je velice obtížné dosáhnout krásného a jednoduchého nadčasového designu, ale když se vám to podaří, skutečně to funguje," říká Melvyn Kirtley, hlavní gemolog Tiffany & Co.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.