Řemeslu zdar!

Leonardo da Vinci, čelný představitel italské renesance a také autor asi nejslavnějšího obrazu všech dob − portrétu Mony Lisy − byl za svého života přesvědčen, že se řemeslo dokáže naučit každý, a umění naopak nikdo. Naším říjnovým číslem věnovaným šperkům a hodinkám chceme toto jeho tvrzení tak trochu zpochybnit. Na následujících stránkách vám proto představíme řemeslníky, jejichž výtvory lze bezpochyby označit za umění, a výjimečné jedince, kteří své řemeslo dovedli k takové dokonalosti, že napodobit jej jde jen stěží. Patří mezi ně například Jacqueline Karachiová-Langaneová, Lucia Silvestriová a Victoire de Castellaneová − kreativní ředitelky domů Cartier, Bulgari a Dior, zřejmě nejlepší šperkařky této planety a královny říše haute joaillerie. Naše autorka Cindy Kerberová všechny tři osobně potkala v Paříži, aby zjistila, jak se jim podařilo kdysi ryze mužské povolání proměnit v ženskou doménu.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.