Poslední červnový víkend v Piemontu nevoněl vlnou ani nechutnal po rizotu. Čtyřicet let poté, co Lancia Stratos vyhrála mistrovství světa v rally, se do Bielly sjelo 40 jejích exemplářů. Výjimečná podívaná na vůz, který přepisoval dějiny automobilového sportu.

"Lancia Stratos HF, s níž nyní závodím, je můj čtvrtý Stratos," vysvětluje nám Erik Comas, někdejší závodník formule 3000 i formule 1, muž, který má horký konec týdne na Piazza Duomo z velké části na svědomí. "Nejsem sběratel jako většina z těch, kteří na ,Zenith El Primero World Stratos Meeting' přijeli. Jsem prostě závodník a také chci zprostředkovat zážitek z tohoto výjimečného auta i mladší generaci. Když vidíte, jak se stratos chová při jízdě, vyvolává to silné emoce."

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.