Očekával jsem, že se dostaví podobný pocit jako při sledování letadla, které právě narazilo do newyorských dvojčat. Že mi naskočí husí kůže a sevře se mi hrdlo, jako když tři minuty před koncem otočil Vladimír Šmicer zápas fotbalového mistrovství Evropy 2004 proti Nizozemcům. Že mi polezou teplí a pichlaví mravenci z míchy do hlavy jako uprostřed zaplněného Václaváku, který v listopadu 1989 řval "Jakeše do koše" a zvonil klíči. Zkrátka jsem předpokládal, že se koncem října roku 2016 stanu mezi Rozvadovem a Plzní součástí něčeho dějinného a velkolepého, co budu vyprávět ještě padesát let poté pravnoučatům.

Místo toho mi bylo trochu trapně za roztržitého Francouze, který za volantem černého Golfu nemohl najít výjezd z odpočívadla v prostorách bývalé celnice u hranice s Německem na dálnici D5 směrem k Praze. Proč ten volant drží, když má na autě nápisy Hands Off Tour a měl by nám jako jednomu z prvních médií v Česku ukázat, jak vypadá budoucnost aut bez řidiče?!

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.