V průměru strávíme za celý život 4,3 roku v autě a profesionální řidič ujede vzdálenost ze Země na Měsíc a zpět klidně i třikrát. Podle japonské automobilky Toyota je tento čas příliš dlouhý na to, abychom ho v autě promarnili jen sami nebo ve společnosti dopravního zpravodajství.

Každý si zaslouží věrného společníka, se kterým si může povídat. Byť by měl být jen deset centimetrů vysoký a doslova na baterky jako nejnovější počin automobilky − roztomilý robot jménem Kirobo mini.

"Jako malý kluk jsem miloval Astro Boye a Doraemona," vysvětluje šéf projektu Kirobo Fuminori Kataoka, kde se vzala jeho láska k robotům. To, co evropským uším zní jako podivná jména, jsou v Japonsku dodnes velmi populární postavičky z komiksů, které zná každé malé dítě.

Zatímco Doraemon je taková obtloustlá modrá kočka cestující v čase, Astro Boy, známý v zemi svého vzniku spíše jako Mighty Atom, vypadá jako úplně normální malý kluk. Jenže obě dvě postavičky jsou ve skutečnosti sofistikovaní roboti, kteří přirozeně komunikují s lidmi a navazují s nimi hluboká přátelství.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.