Tom Ford je dokonalý. Nebo tak alespoň vypadá. Jeho oblek je dokonale střižený, jeho boty jsou bez poskvrnky, uzel kravaty má vysoustružený na milimetr, obličej pětapadesátníka nenese známky únavy. Vypadá jako svoje vlastní fotografie z lesklého časopisu. Obyčejný člověk při setkání s ním může snadno podlehnout depresi. Jeden z nejúspěšnějších módních návrhářů současnosti a uznávaný filmový režisér v jedné osobě to ovšem vnímá jinak. "To, co vidíte, je jen iluze. Moje image, která nemá s mým skutečným životem nic společného. Když jsem doma, jsem úplně jiný člověk," tvrdí. Uvěřit tomu není lehké.

Ford oslnil svět módy, když dokázal v polovině 90. let zaprášený italský módní dům Gucci vytáhnout ze dna znovu na výsluní. Stihl zároveň být i kreativním ředitelem značky Yves Saint Laurent. Pracoval tehdy osmnáct hodin denně, a když v roce 2004 odcházel, museli místo něj najmout hned čtyři lidi. Se stejnou energií se nyní věnuje i své vlastní stejnojmenné značce, která má po celém světě stovku obchodů.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.