Musím začít trochu osobněji. Poprvé jsem dělal rozhovor s Ivanem Zachariášem (45) téměř před dvaceti lety. V té době už byl superstar světové reklamy a já ucho v reklamní agentuře, které si přivydělávalo psaním pro časopisy. Ten rozhovor jsem chtěl dělat, protože nikdo větší v české reklamě tehdy nebyl a já ho upřímně obdivoval. Jeho reklamy jsme si tehdy pouštěli v agentuře a tajně snili, že budeme jednou mít takový rozpočet a takového klienta, abychom mohli na natáčení oslovit právě jeho. Nikdy se to samozřejmě nestalo.

Od té doby jsme spolu pro média mluvili několikrát, ale když se objevil v Café-Café, vzpomněl jsem si právě na to první setkání, které tehdy proběhlo v kavárně Slavia. Zatímco já přibral na váze, na cynismu a bůhví na čem ještě, on vypadá pořád stejně. A mluví pořád stejně.

A je pořád velkým jménem světové reklamy. Spolumajitel globální reklamní produkční společnosti Stink. Čerstvě i režisér a kreativní supervizor úspěšné televizní série Pustina na HBO, která měla nedávno premiéru. Když jsme se potkali před nějakou dobou v baru Public Interest, který vlastní, prohodili jsme pár slov a on říkal, že minulý rozhovor, který jsme spolu vedli (pro víkendový magazín HN), pomohl tomu, že Pustinu začal dělat.

Jasně, Zachariáš je až neuvěřitelně slušný a zdvořilý a byla jedna hodina ráno… ale mně je to jedno. Tenhle kredit si rád připíšu, jakkoliv možná neoprávněně. Nezměnilo se nic ani v jeho přístupu. Slušnost a zdvořilost je doplněna neuvěřitelnou pečlivostí. Mezi debatami o Pustině a jet lagu (právě se vrátil z Los Angeles, kde točil reklamu) je především nervózní z formátu rozhovoru.

66 otázek se mu zdá moc, bojí se, že nebude mít dost času odpovědi pečlivě promyslet. Říkám, že Aňa Geislerová to měla hotové za dvacet minut a Dan Přibáň za hodinu. Nasadí odhodlaný výraz a jdeme na to.

1. Jak se máš?

Teď jsem trošku unavený.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.