Módní doplněk, který nejlépe vystihuje můj styl, je barevný kašmírový šátek. Čím větší, tím lepší. Ty nejkrásnější umí samozřejmě Hermès. Nosím je z praktických důvodů. Když vám je zima, zabalíte se do nich. Když prší nebo fouká, uvážete si je "na babičku". Nedávno se mi jeden můj oblíbený šátek s potiskem tygra podařilo vytrousit v centru Prahy. Naštěstí ho nějaký dobrodinec uvázal kolem zábradlí a nikdo ho nevzal. Já ho pak našla, jak si tam hezky povlává. Zázrak!
Hermès, Pařížská 12, Praha 1, tel.: 224 817 545

Místo, které jsem navštívila a na které nikdy nezapomenu, je indické posvátné město Váránasí. Život se tam točí kolem řeky Gangy − lidé se v ní koupou, modlí, ale i pálí mrtvé a jejich ostatky pak hází do vody. Hladina je pak taková zlověstně černá. Nikdy taky nezapomenu na naši cestu do Laponska. Pobyt jsme s manželem vydražili v dobročinné aukci a bylo nám divné, že ho nikdo nechce. Až když jsme dorazili do městečka Kittilä, došlo nám proč. Bylo tam asi minus čtyřicet stupňů. V takovém počasí se rozhodně nedoporučuje vyrážet na běžky a ztratit přitom klíče od srubu, což se nám pochopitelně stalo. Byl to ale úžasný relax − nejbližší lidé desítky kilometrů daleko, žádný telefonní signál, jen nesrozumitelná finská televize a hořící krb.
Pronájmy srubů v Laponsku nabízí například www.finlandcottagerentals.com

 

Podnik, ve kterém mě kuchař naposledy nadchnul, je Srub pod Medvědínem. Nejlepší jsou jejich halušky a krkonošské kyselo. Mám ráda obyčejná, tradiční jídla. Na nějakou molekulární kuchyni si nepotrpím. Jednak se toho nenajíte a jednak ani nevíte, co máte na talíři.
Špindlerův Mlýn, tel.: 604 142 497, www.spindl-srub.cz

Nejzajímavější dárek, který jsem věnovala, byl Cézárek (na úvodní fotografii v křesle) − štěně parson russell teriéra. Dala jsem ho kamarádovi. S mým psem Raslíčkem byli jedna ruka, tak jsem se rozhodla, že mu pořídím vlastního. Celá akce s krytím byla taková hodně narychlo, vezli jsme ho tehdy za fenkou až ze Švýcarska. Moc se mu do toho po té dlouhé cestě nechtělo, tak mu museli udělat kafe. Nedělám si legraci, on ho má opravdu rád. Možná proto je z jeho syna Cézárka tak krásný kavárenský pes.
Chovatelská stanice Kateřiny Rovenské, Trněný újezd 18, Mořina, www.parson-jack-russell.cz

Poslední věc, kterou jsem si koupila a zamilovala se do ní, je můj Mini Cooper S Turbo. Pořídila jsem si ho před dvěma lety − moc často se do věcí nezamilovávám − a jsem z něj pořád nadšená. Je sice malinký a má sportovnější a tvrdší podvozek, ale je úžasně obratný a skvěle se s ním parkuje. Do města ideální. Mám ho v provedení kabriolet, takže v létě stáhnu střechu, uvážu šátek a Raslíčkovi vlají uši. To nás oba baví.
Seznam autorizovaných partnerů na www.mini.cz

Akce, na kterou se těším, je Laverův pohár (Laver Cup), tenisová exhibice, na níž se sejde první desítka nejlepších hráčů podle žebříčku ATP Tour včetně Rafaela Nadala a Rogera Federera. Hrát se bude ve dvou týmech − Evropa versus svět. Nehrajícími kapitány soupeřících týmů budou Björn Borg a John McEnroe.
22.−24.9.2017, O2 Arena Praha, vstupenky od 4500 Kč, lavercup.com

Naposledy jsem do svého šatníku přidala šaty od Valentina (na fotografii), jež jsem koupila na Net-a-Porter. Vypadají trochu jako pro klášterní schovanku, ale musím říct, že mě hodně baví. Ještě jsem nevymyslela, kam si je vezmu, ale nemohla jsem je tam nechat. Hodně věcí si kupuji spontánně a pak čekají na ten správný okamžik.
www.net-a-porter.com

Přijde-li řada na kosmetiku, neobejdu se bez ručně vyráběných hřebenů italské značky Tek s dřevěnými bodlinkami, které jsou k vlasům maximálně šetrné. Vždycky, když ho někde zapomenu, tak už se nenajde. Nedám dopustit ani na hydratační rtěnky od řecké značky Korres s třešňovým olejem a kosmetiku od La Mer.
Rhodoidový kartáč Tek, cena 1899 Kč, rtěnka Korres Morello, cena 390 Kč, prodává Profimed.

Můj nejoblíbenější suvenýr z cest je keramická kočička z tradiční japonské manufaktury Noritake. Je z limitované edice sta kusů. Má zdviženou pacičku, což má zajistit to, aby se domácnosti dařilo a peníze se držely doma.
www.noritake.com