Viděli jste film Lola běží o život? Ne?! Koncem 90. let se z této německé produkce stal jeden z nejvýraznějších exportních artiklů evropského filmového průmyslu. Rytmus filmu zprvu tepe jako hudební staccato, aby mohl během následujících osmdesáti minut pozvolna zhoustnout v brilantní vizuální ohňostroj zkoumající paralelní světy a různé varianty jednoho příběhu. Děj je přitom relativně prostý: Lola běží o život. Hlavní představitelka Franka Potenteová běžela tak přesvědčivě, že jí to zajistilo kariéru v Hollywoodu. My se tam zatím asi nepodíváme, přesto jsme si při výrobě čísla, které držíte právě v rukou, připadali tak trochu jako Lola.

Společně s legendárním fotografem Antonínem Kratochvílem jsme znovu prožívali jeho útěk z francouzské cizinecké legie.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.