Nejoblíbenějším předmětem v mém bytě je velký minimalistický jídelní stůl od Maartena van Severena z neopracovaného hliníku. U něj s rodinou jíme, potkáváme se, pracujeme, scházíme se s přáteli, bavíme se a hádáme.
www.maartenvanseveren.be

Nejzajímavější dárek, který jsem někomu dal, je asi malá kniha básní, kterou jsem nechal vydat své ženě kdysi k narozeninám. Napsal jsem je v mládí a doplnil je ilustracemi našich dětí, když byly ještě malé.

Nejzajímavější dárek, který jsem dostal, je urna od Olgoj Chorchoj. Je nejen velmi praktická, ale i krásná. Zamiloval jsem si také set táců z masivního dřeva od Javoriny pro dánskou značku Woud. Na první pohled mohou působit obyčejně, ale esteticky jsou nesmírně povedené a přitom skvělé pro běžné používání.
www.woud.dk

Kdybych měl celý život prožít v interiéru od jednoho architekta, bylo by to hodně těžké vybírání. Ze strategických důvodů vynechám české tvůrce. Kdybych stavěl dům, oslovil bych švýcarského architekta Petera Zumthora nebo Tadaa Andóa, jenž navrhuje minimalistické spirituální prostory. Minimalismus mi vyhovuje − pro odpočinek potřebuju kolem sebe co nejméně věcí.