Teď jsem v Londýně, ale jen na dva dny. Pak letím do Austrálie, kde budu dva týdny, a pak se přesouvám do Bangkoku, odkud s dcerou autem pojedeme zpátky do Londýna. Mělo by nám to trvat asi tři měsíce, píše v e-mailu Tony Wheeler, když se domlouváme na termínu rozhovoru. Je mu přes sedmdesát, ale zachytit ho v klidu není lehké. Cestování se Wheelerovi stalo celoživotním koníčkem i živobytím. Pokud jste někdy stáli uprostřed neznámého města a listovali modrým turistickým průvodcem Lonely Planet, víte, o čem je řeč. Tony se svou ženou Maureen před více než čtyřiceti lety legendární vydavatelství pro cestovatele založil.

Průvodců Lonely Planet se po světě prodalo přes 120 milionů, což z vydavatelství vzešlého z nadšení mladého páru pro poznávání neprobádaných koutů světa dělá v oboru světovou jedničku. Před šesti lety manželé společnost prodali BBC za 130 milionů liber, ale i poté brázdí planetu jen tak pro zábavu. "Už jako malý kluk jsem ležel v mapách a k desátým narozeninám jsem si přál glóbus. Zajímaly mě cizí země a nadšeně jsem sbíral známky," přemýšlí Wheeler nad tím, kde se v něm vášeň pro cestování vzala.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.