Největší z jeho dosavadních výstav nese název Treasures From The Wreck of the Unbelievable (Poklady z vraku lodi Neuvěřitelná) a zahrnuje neuvěřitelných 190 Hirstových děl, která jsou rozprostřena na ploše pěti čtverečních kilometrů. Najdete je tedy nejen v prostorách Palazzo Grassi a Punta della Dogana, ale přímo i v benátských ulicích.

Sám umělec známý jako "ten, co naložil žraloky a krávy do formaldehydu" výstavu označuje za "post-pravděpodobnou". Tváří se totiž jako seskupení artefaktů nalezených na pobřeží východní Afriky po ztroskotání jedné lodi a vlastněných otrokem jménem Cif Amotan II. Přičemž Amotan ve skutečnosti znamená něco jako "Jsem fikce".

Všechno se na první pohled tváří velmi původně a trochu anticky, ale je tu třeba korál ve tvaru Mickey Mouse, socha bohyně s tváří Kate Moss, nebo faraon s tváří nápadně připomínající zpěváka Pharella Williamse a se zlatým kroužkem v bradavce. Jestli je podoba čistě náhodná, však britský umělec prozradit odmítá: "Je to o tom, čemu vy sami chcete věřit," řekl lakonicky pro New York Times.

Výstavu navíc doprovází velmi autentická, dokonce podmořská videa, která zobrazují, jak se jednotlivé kousky z vraku vytahovaly. Je těžké tomuhle příběhu nepodlehnout. Přesně proto magazín GQ tuhle fabulaci přirovnává k příběhu Donalda Trumpa a jeho (především prezidentského) úspěchu.

Kdybyste show, která zároveň vznikla jako úvod slavnému Bienále, náhodou nestihli během léta, nevadí - máte čas až do 3. prosince 2017.

Remnants of Apollo