Když společnost Bibloo hledala českého módního tvůrce, se kterým by mohla vytvořit svou první společnou kolekci, právem padla volba právě na Polanku. Talentovaný designér patří k těm návrhářům, kteří dokáží své návrhy převést do reality bez kompromisů, a přitom s patřičným komerčním sex-appealem. „Chtěl jsem vytvořit  takové kousky, které jsou v podstatě basicové a dají se snadno kombinovat, protože to mi na českém trhu stále chybí,“ vysvětlil jeden z nejžádanějších domácích návrhářů na slavnostním uvedení limitované kolekce v OD Kotva. 

Kolekci Polanka rozdělil na dvě linie. Její součástí jsou tak jednoduché unisexové mikiny, trička a doplňky v jednoduchých střizích s mnohoznačným sloganem FAX OFF narážejícím na úvodní citát, ale i elegantnější modely vycházející z Polankovy dřívější tvorby. Inspirací se mu stala nejen Mirrenová, ale i další výrazné herečky jako Michelle Pfeifferová nebo Kristen Stewartová, ale i film Flashdance a móda 80. a 90. let. Bibloo PolankaII BIBLOO POLANKA 24 02 171247

Většinu modelů může žena nosit i nejen přes den do kanceláře, ale i na další příležitosti. „Může v mém modelu ráno vyjít do parku v teniskách, odpoledne klidně ve stylových mokasínech do práce a večer s lodičkami na party. Kolekce je pro ženy, která podtrhuje jejich sebevědomí, sluší jim a baví je,“ řekl Polanka.

Některé z výraznějších kusů jsou pak vyrobeny v malém počtu do deseti kusů. „Jedním z mých nejoblíbenějších modelů je kabátek bez rukávů, který se dá nosit i jako šaty, k němuž lze přidat krátkou bundičku. Celek pak vypadá jako klasický trenčkot,“ dodal Polanka, který si již jednou spolupráci s oděvní firmou vyzkoušel. To když v roce 2013 navrhl kolekci pro značku pietro filipi. 

Kolekce jde díky online nákupní platformě do prodeje i v zahraničí – na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. V České republice jsou již v prodeji na e-shopu Bibloo.cz a v Bibloo Concept Store v OD Kotva.