Šedesátiletý rodák z Gentu, který v Antverpách studoval na Královské umělecké akademii, ztělesňuje v rámci fashion světa obrovskou výjimku. Nikdo o něm totiž nic neví. Nevystupuje na veřejnosti, téměř nikomu neposkytuje rozhovory a nezúčastňuje se žádných prezentací pro novináře.

Výstava, která je k vidění do 27. srpna, reflektuje Margielovo šestileté působení na pozici hlavního návrháře dámské kolekce módního domu Hermés. Spatřit zde můžete unikátní fotky jeho tvorby, která proslula svou úsporností a čistými střihy. 

Dnes, kdy je minimalismus trendy, to možná nevyznívá tak revolučně, ale v kontextu doby, kdy tyto kreace vznikaly (v letech 1997 až 2003), se jednalo o ojedinělé počiny. V kurzu byl totiž úplně jiný styl: plný provokace, sexy ženskosti a zdobnosti.

Výstavu pomáhala připravit kurátorka známého Antwerp ModeMuseum Kaat Debo, která chtěla návštěvníky co nejvíc zasvětit do procesu toho, jak jednotlivé modely vznikaly.

I přes svou retrospektivu, která vznikla také u příležitosti jeho 60. narozenin, zůstává Margiela pořád tajuplný, ačkoliv díky výstavě víme o jeho vnitřním světě imaginace mnohem víc.

Součástí výstavy je i katalog, který si můžete pořídit v obchodě muzea. Výstava potrvá do 27.8. 2017.

BOOK 01 EN