Devadesátá léta byla v Čechách a na Moravě bohatá na subkultury všeho druhu: punk, graffiti, skate a řadu dalších. Jejich historii mapuje nejen kniha Kmeny 90, ale nejnověji také stejnojmenná výstava, kterou jako svůj hlavní tahák pro nadcházející léto uvádí Moravská galerie. 

V těsné spolupráci s renesančním mužem Vladimírem 518, který působí jako rapper, autor komiksů, knih a ilustrací, přináší projekt, co pracuje s emocemi. Texty a vystavené fotografie budou v doprovodu dobového umění, módy, grafického designu i dalších charakteristických svědků oné éry, jako je třeba sampler kapely Tatabojs.518ULTRA byLousyAuber 12

Pamětníci i mladší generace tak mohou prostřednictvím výstavy sledovat dramatické proměny naší společnosti, kterou nastartoval revoluční rok 1989.

Zakusit atmosféru happeningů, které byly pro nespoutané "devadesátky" tak typické, můžete 13. května v Husově ulici. Vyroste tu pódium, kde zdarma vystoupí v té době populární undergroundové kapely a DJové.

Cestovat v čase pomůže i růžový tank Davida Černého. Objekt, který nyní vlastní pražský Vojenský historický ústav, bude umístěn před Červeným kostelem. Poprvé se tak tank č. 23, původně určený jako památník sovětským tankistům, ocitne v Brně.

KMENY 90 DA A NOVKE BUNDA BOHOUsE E BOBO Na MCE 90 LzE TA FOTO TOMKE sE SOUA EK bmp