Devadesátá léta byla v Čechách a na Moravě bohatá na subkultury všeho druhu: punk, graffiti, skate a řadu dalších. Jejich historii mapuje nejen kniha Kmeny 90, ale nejnověji také stejnojmenná výstava, kterou jako svůj hlavní tahák pro nadcházející léto uvádí Moravská galerie. 

V těsné spolupráci s renesančním mužem Vladimírem 518, který působí jako rapper, autor komiksů, knih a ilustrací, přináší projekt, co pracuje s emocemi. Texty a vystavené fotografie budou v doprovodu dobového umění, módy, grafického designu i dalších charakteristických svědků oné éry, jako je třeba sampler kapely Tatabojs.518ULTRA byLousyAuber 12

Pamětníci i mladší generace tak mohou prostřednictvím výstavy sledovat dramatické proměny naší společnosti, kterou nastartoval revoluční rok 1989.

Zakusit atmosféru happeningů, které byly pro nespoutané "devadesátky" tak typické, můžete 13. května v Husově ulici. Vyroste tu pódium, kde zdarma vystoupí v té době populární undergroundové kapely a DJové.

Cestovat v čase pomůže i růžový tank Davida Černého. Objekt, který nyní vlastní pražský Vojenský historický ústav, bude umístěn před Červeným kostelem. Poprvé se tak tank č. 23, původně určený jako památník sovětským tankistům, ocitne v Brně.

KMENY 90 DA A NOVKE BUNDA BOHOUsE E BOBO Na MCE 90 LzE TA FOTO TOMKE sE SOUA EK bmp

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.